Přejít na obsah stránky

VODA pod kontrolou na SOVAKu

Na začátku listopadu jsme v rámci konference SOVAK představili nové řešení pro odběratele nazvané VODA pod kontrolou.

Tlaková stanice zvládla zásobit vodou celé Chelčice

Pitnou vodu pro více než čtyři sta obyvatel Chelčic na Strakonicku zvládla dodat mobilní automatická čerpací stanice. Společnost ČEVAK a.s., která spravuje vodohospodářský majetek obce, ji použila minulý týden při rekonstrukci armaturní šachty.

Obnova věžového vodojemu Novosedly nad Nežárkou

Jako nový je věžový vodojem v Novosedlech nad Nežárkou na Jindřichohradecku. Technici se při jeho obnově zaměřili na samotnou nádrž „globus“ vodojemu o objemu 100m3, který zásobuje pitnou vodou nejen obyvatele Novosedel, ale i místních částí Kolence, Klec a Frahelž.

Samsonova kašna se připravuje na zimu

K zimnímu spánku připravují pracovníci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. Samsonovu kašnu na náměstí Přemysla Otakara II.

Na Písecku a Strakonicku začíná podzimní část deratizace

Na Písecku a části Strakonicka začíná v těchto dnech pravidelné hubení hlodavců. Provozovatel místní vodohospodářské sítě společnost ČEVAK a.s. tu prostřednictvím odborných firem zajišťuje deratizaci dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

Velenickou čistírnu odpadních vod čekají opravy za půl milionu

Každý dobrý hospodář se stará o svůj majetek. Proto i město České Velenice investuje ještě v letošním roce více než půl milionu korun do vylepšení čistírny odpadních vod. Připraveny jsou hned dvě akce, výměna česlí a oprava kruhové dosazovací nádrže.

Skončila rekonstrukce Úpravny vody Landštejn za 43 milionů korun

Desítky litrů pitné vody za vteřinu vyrábí pomocí nejmodernější technologie Úpravna vody Landštejn na Jindřichohradecku. Loni na podzim skončila její rozsáhlá rekonstrukce za bez DPH skoro 36, s DPH 43 milionů korun. Na úpravně byly naistalovány dvě nové technologické linky, které jsou srdcem každého takového vodohospodářského zařízení.

Stavba D3 se dotkne i dodávek pitné vody

Stavba dálnice D3, která do budoucna propojí jih Čech s hlavním městem, je zkouškou nejen pro řidiče, ale i pro vodohospodáře. Ve středu (5. 9.) časně ráno začne Jihočeský vodárenský svaz (JVS) kvůli přeložce hlavního zásobního vodovodního řadu pod budovanou dálnicí s rozsáhlou odstávkou dodávek pitné vody z úpravny vody Plav.

Upozornění pro zájemce o laboratorní rozbory

Od počátku září (pondělí 3. 9.) do konce roku bude uzavřen most vedoucí na AČOV Tábor. Zájemce o laboratorní rozbory upozorňujeme, že jediná přístupová cesta povede z Větrova (nad vodojemem Větrovy doleva kolem Babí hory dolů k AČOV Tábor.

Vodárenskou věž si letos prohlédlo zatím 700 lidí

Na 700 lidí prozatím letos navštívilo areál Staré vodárny společnosti ČEVAK a.s. v Českých Budějovicích. Kromě komentovaných prohlídek Vodárenské věže doplněných dvěma videoexpozicemi si mohou prohlédnout také zemní vodojem z roku 1938.

Přejít na navigaci