Přejít na obsah stránky

Už čtvrtou návštěvnickou sezonu zahájí v sobotu (29.6.) Vodárenská věž v areálu společnosti ČEVAK na Mánesově ulici v Českých Budějovicích. Stavbu z roku 1724 i její zajímavou expozici si v uplynulých letech prohlédly tisíce návštěvníků a stala se nejnavštěvovanějším objektem svého druhu na jihu Čech. Letos je navíc pro návštěvníky připravena velká novinka.

„Návštěvníci v něm zhlédnou příběh koloběhu vody v přírodě i v našem každodenním životě. A bude se na co dívat! Ztvárnění a způsob promítání je totiž stejně netradiční, jako toto místo,“ zve návštěvníky mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Dodává, že prohlídka vodojemu se tak od letošního roku stává nedílnou součástí komentovaných prohlídek Vodárenské věže. Celkem se tedy návštěvníci v areálu zdrží hodinu a půl.

Nejprve je čeká 106 schodů Vodárenské věže, které vystoupají za doprovodu zkušených původců. Cestou uvidí dvě videoexpozice, které je přenesou do dob dávno minulých, kdy čistá pitná voda nebyla samozřejmostí. Následovat bude přesun do vodojemu.

Komentovaných prohlídek se mohou zájemci zúčastnit o sobotách a nedělích až do 1. září. Protože je počet míst v každé skupině omezen, doporučujeme si prohlídku včas zarezervovat na www.vodarenskavezcb.cz.

Veřejnost navíc může volně zavítat do areálu pod věží a prohlédnout si naučnou stezku o vodárenství. Hitem zejména dětských návštěvníků zůstává hravá vodní fontána Čevava, která v parných dnech osvěžuje své okolí jemnou vodní sprchou. Areál věže je navíc již potřetí hrdým hostitelem akce Umění ve městě. Letos zde pořadatelé umístili dvě umělecká díla.

Přejít na navigaci