Přejít na obsah stránky

Otevření areálu pod Vodárenskou věží přilákalo tři tisíce lidí

V odpočinkovou zónu s expozicemi o vodě se proměnil areál vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. na Mánesově ulici v Českých Budějovicích. Nová kapitola historie místa pod Vodárenskou věží se začala psát třídenní akcí „Vodárna otevírá...“. Zavítaly na ní tři tisíce lidí.

Socha už není "Zvíře" ale ČEVAVA

Socha Zvířete sochařky a keramičky Alexandry Koláčkové, pro kterou jsme společně hledali celé léto jméno, byla pokřtěna. Jméno ČEVAVA, které získalo největší počet hlasů, pro ni vymyslel sedmiletý Oliver z Českých Budějovic.

Socha "Zvířete" se dnes stěhovala

Socha "Zvířete" se dnes stěhovala do svého definitivního bydliště. Opustila Piaristické náměstí v Českých Budějovicích a usídlila se v areálu pod Vodárenskou věží.

Socha Samsona načas opustí své místo

V úterý 1. září přišla Samsonova kašna na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích na krátkou dobu o svou dominantu. Ze svého místa se socha bájného Samsona bude muset sejmout kvůli opravě přívodu vody do trysky ve lví tlamě. O její bezpečné oddělení od podstavce se postará akademický sochař Ivan Tlášek. Na místo se vrátila za tři dny, ve čtvrtek 3. září.

V Českých Budějovicích začíná podzimní část deratizace

V Českých Budějovicích začíná 1. září podzimní část deratizace. Pravidelné hubení potkanů a dalších hlodavců zajišťuje v krajském městě provozovatel vodovodů a kanalizací společnost ČEVAK a.s. prostřednictvím specializované odborné firmy každoročně ve dvou etapách – na jaře a na podzim.

Na Budějovické v Táboře se mění vodovodní a kanalizační poklopy

Celkem 65 vodovodních a kanalizačních poklopů mění zaměstnanci společnosti ČEVAK v Táboře. Na stavu těch původních se podepsalo velké dopravní zatížení Budějovické ulice a také to, že se kvůli plánované rekonstrukci této silnice opravy několik let neprováděly.

Přejít na navigaci