Přejít na obsah stránky

I přes extrémní sucha Jihočechům vodovodní kohoutky nevysychají

Jivno na Českobudějovicku a Valtínov a Lipolec na Jindřichohradecku. Do vodojemů těchto tří obcí dovážejí kvůli dlouhotrvajícímu suchu a extrémním teplotám vodohospodáři vodu cisternami. "Tato místa jsou odkázána na místní zdroje vody, které je nyní nedostatek. Například vodojem Jivno jsme zaváželi vodou o uplynulém víkendu, poslední zavážku jednou cisternou o objemu 10m 3 jsme dělali včera," uvedla mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Jak se bude socha jmenovat? Dejte svůj hlas tomu nejlepšímu návrhu.

Fabula Nebula, Otakárek Přemyslový, Čevava nebo Vodásek. Do konce července mohli lidé navrhovat ta nejhezčí jména pro sochu Alexandry Koláčkové, která nyní zdobí Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. V září se "Zvíře" nejen dočká svého křtu, ale přemístí se do areálu společnosti ČEVAK a.s. pod Vodárenskou věž na Mánesově ulici

Navrhněte jméno pro sochu - zbývá posledních pár dnů

Rexík, Ťapík, Duháček, Mlžínek ale i Těžkoříct. To je jen malý výběr ze jmen, které by se podle veřejnosti nejvíce hodily k barevné soše zvířete na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Své návrhy a nápady mohou zájemci posílat prostřednictvím formuláře na www.vodarenskavezcb.cz už jen do čtvrtka 30. července. Zbývá tedy posledních pár dnů. Prozatím se šly čtyři desítky jmen.

Kvůli suchu zavážejí vodu do vodojemů cisterny

Kvůli dlouhotrvajícímu suchu musí na některých místech vodohospodáři vozit pitnou vodu do vodojemů cisternami, aby tak zachovali její dodávky pro obyvatele. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu totiž některé studny a menší místní zdroje dávají až o polovinu méně vody, než je obvyklé.

Hledáme jméno pro sochu

Hledá se jméno pro sochu! Dílo sochařky a keramičky Alexandry Koláčkové "Zvíře", zdobí již týden v rámci akce Umění ve městě Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Návštěvníky i obyvatele krajského města bude nejen bavit, ale také osvěžovat vodní mlhou po celé léto. V září se přestěhuje pod historickou Vodárenskou věž - do areálu společnosti ČEVAK a.s. na Mánesově ulici.

ČEVAK v Blatné vymění vodovodní šoupata

Výměnu osmi kusů sekčních vodovodních uzávěrů (šoupat) provedou pracovníci společnosti ČEVAK a.s. v ulici Nad Vdolečkem v Blatné v posledním únorovém týdnu. Tyto ovládací armatury rozdělují vodovodní síť na kratší úseky a tím se zlepší její ovladatelnost.

Přejít na navigaci